Katılımcımız gözünden Kaçuv

Öncelikle kendimi tanıtayım 26 yaşındayım doğuştan bedensel engelliyim. Uluslararası İlişkiler 4.sınıf öğrencisiyim bloğuma Renkli Kampüs projemizi destekleyen projemizi anlatmak ve detaylandırmak için sizlerle birlikteyim.. Renkli Kampüste Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) grubunda projeler yapıyoruz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı; maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlayarak, kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamı sağlamaktadır.

Vakıf, çocukların tedavi süreçlerinde Aile Evi’nde ve Çocuk Hematoloji-Onkoloji Servislerinde psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi açıdan yaşam kalitelerini arttıracak etkinlikler yürütmektir.

KAÇUV grubu olarak arkadaşlarla neler yapabiliriz bizde çocuklar için hangi aktivite yaparsak faydası olabilir diye düşündük üniversitelerde Avm’lerde işyerlerinde stant açmak isteyeceğimizi Renkli Kampüs Mentörü Ela Horozoğlu ve KAÇUV Etkinlik Sorumlusu Elanur Bektaş Hanımla fikir görüş alışverişinde bulunarak ilerledik. Şahsım adına bu projede yer aldığım için farkındalığa ortak olduğum için mutluyum.

Ülkemizde kanser erken tanı ve teşhis edilememesi durumunda maalesef ölümle sonuçlanıyor bu aşamada geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarında bu hastalığı iler ki evrelere getirmeden tedavisini sağlayabilmenin çok önemli olmasından daha çok farkındalık sağlayabilmeli daha çok çocuklara erişebilmek adına 81 ilde ki kanser tarama merkezleri ,halk sağlığı merkezleri v.b kurumlara KAÇUV ’daki broşür tanıtım kitapçığı el ilanı ve bilgilendirici kitapları göndermek ve daha fazla çocuğa ulaşmak ve onlara umut olmak için haftalık belirli periyotlarda KAÇUV’un binasına giderek telefon etmeye başladık projelerimizin ilk etkinlikleri böylelikle başladı.

Stant açmak için Bidar Özgür Tombuloğlu Ulutaş Hanım’ın vasıtasıyla Nobel İlaç şirketine ulaşıp KAÇUV’un ürünlerinin satışını gerçekleştirmek için arkadaşlarımız uygun olan belirli günde gelerek stant açtılar standımız amacına ulaştı KAÇUV için ürünlerin satışını gerçekleştirdiler. Bundan sonra etkinliklerimiz tüm hızıyla devam etmektedir bizi takip etmeyi ihmal etmeyin. J

Renkli Kampüs; farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğu bilinciyle, sorumlu liderler yetiştirme amacıyla, üniversite öğrencileri için tasarlanmış oluşumun bir parçası olmaktan bende onur duyuyorum. Renkli Kampüsün 5.dönemine katılarak hayatıma farklı yönden bakabilmeyi sağladıkları için 5 muhteşem kadına deneyimli kariyerinde önemli olan toplumda lider vasıfları biz gençlere kazandırmayı hedefleyen ,geleceğimizde farklı olmamızın bize ayrı bir değer katacağını düşündürdükleri için kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

Yusuf GİRAT

Renkli Kampüs 5.Dönem Katılımcısı

0 yorumlar

Yorumla


Bir Yorum Yazın