RK’da Sanat – Benay Gözkaman

Herkese Merhaba,

Öncelikle kendimi tanıtarak başlayayım. Ben Benay Gözkaman. Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve RK üçüncü dönem mezunuyum. Şu anda İzmir’de, ana sektörü ambalaj üretimi olan, ancak bunun yanısıra farklı sektörlerde de çeşitli grup şirketlerine sahip Bakioğlu Holding’de, İnsan Kaynakları Eğitim ve Organizasyonel Gelişim Departmanında eğitim sorumlusu olarak çalışıyorum. Bülten ekibinin ricası üzerine, sizlere geçtiğimiz günlerde benim de solist olarak içinde bulunduğum Social İnclusion Band ile beraber çıkardığımız şarkı ve klibimizin hikayesinden biraz bahsetmek isterim. Eğer siz hala izlemediyseniz, Youtube’dan Düşlesen Yeter adlı şarkımıza mutlaka bir bakın derim.

Social İnclusion band, Düşler akademisi bünyesinde kurulmuş, yeti kaybı olan ve olmayan, amatör ve profesyonel müzisyenlerin birlikte müzik yaptığı ve sahne aldığı bir grup. İlk fırsatta sizleri de konserlerimize bekliyoruz, çıkın çıkın gelin.

Bu sene Düşler Akademisi’nin onuncu yılı olması sebebiyle pek çok farklı etkinlik gerçekleştirildi. Bunlardan biri de, birçoğumuzun liseden beri kulak aşinalığı olan rock şarkıcısı Ogün Sanlısoy’un akademinin temasından yola çıkarak Düşlesen Yeter’i besteleyip bizimle beraber şarkıyı söylemesi oldu. Şarkının kayıtları Düşler Akademisi’nin Kaş yerleşkesinde bulunan Mehmet Ulu Müzik Evi olarak adlandırılmış tam teşekküllü profesyonel kayıt stüdyosunda alındı. Klibin ise bir kısmı Kaş’ta, bir kısmı da bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen canımız sponsor firmamız Vodafone’un Beşiktaş Arena’da bulunan Vodafone Freezone stüdyosunda çekildi.

Benim için, yıllardan beri sesi ve şarkılarıyla hayatımda olan bir müzisyenin bana kendi şarkısında yer vermesi ve onunla birlikte şarkı söylemiş olmak tarifsiz bir şaşkınlık, gurur ve mutluluk. Böylesi keyifli ve öğretici bir sürecin içinde bulunduğum, başarıyla tamamlayabildiğim için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum.

Şarkımızın ortaya çıkışı bir sosyal sorumluluk projesi olmakla birlikte, hedeflerimizden diğeri de Social İnclusion Band olarak severek yaptığımız müziğimizi şarkılarımızla dokunabildiğimiz her insana ulaştırmak. Dinleyicilerimizin konserlerimize gelirken ve bizi dinlerken, bunu bir grup “engelli” müzisyene ve birlikte çaldıkları “koca yürekli” müzisyenlere destek olmak amacıyla değil, gerçekten onlara hitap eden müziği yaptığımız ve bizi kendi varoluşsal kimliklerimizle benimsedikleri için dinlemelerini bekliyoruz. Amacımız her ne olursa olsun, bu şarkıya ne kadar inandığımız ve emek verdiğimiz su götürmez bir gerçek. Çocukluğundan beri müzik hayatının hep bir parçası olmuş biri olarak, şarkı yapımı, kayıt ve klip süreçlerinin en arkasından en önüne, en başından en sonuna dek tamamıyla bir ekip çalışması olduğunu,, içinde gerçekten emek ve fedakarlığın olması gerektiğini anladım. Bu sebeple, hem olabildiğince çok insana dokunmamız, hem de bu projenin her yere ulaşabilmesi için sizden şarkımızı mümkün olan her mecrada paylaşmanızı rica ediyorum.

Desteğiniz ve yazıma vakit ayırdığınız için ekibim adına hepinize çok teşekkür ederim.