1. sınıftan beri iş hayatından bulunan 1 senelik taze mezun olarak öğrenciliğimi çok özlediğimi belirterek başlayabilirim yazıma. Ama çok şanslıyım ki stajyer olarak başladığım Inveon’da 8 ay staj yaptıktan sonra full time olarak devam ettim ve çok mutlu olduğum bir firmada çalışıyorum.

Ama öğrenciyken sizlerinde aklınızdan geçirdiği ne iş yapacağım ben, hangi firma çalışacağım, memleketime döner miyim, burada kalır mıyım sorularıyla boğuşurken mentörlerimizden Serra hanım aracılığı ile tanıştığım Inveon’da buldum kendimi. Şirkete görüşmeye giderkende aklımdaki tek şey şuan dijital dünya ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum –Inveon bir IT Danışmanlık Şirketi- ama çok fazla şey öğrenmek için fazlaca vaktim var. Görüşmede de tek söylediğim aslında buydu, sektör olarak çok merak ediyorum, öğrenmek istiyorum ve öğrenmenin hiç bitmediği bir yerde olmak istiyorum. Sanırım şirkete girmemdeki en büyük etken merakım ve öğrenme açlığım oldu. Şuanda da bazı 6 farklı kurumsal firmanın e-ticaret operasyonlarını büyütmeleri için danışmanlık vermekteyim. Yaklaşık 2 sene önceye baktığımda ne olacağım diye düşünürken, şimdi çok severek gittiğim ancak mesaileri bol olduğu için çokçada dırdırlandığım ama her konuda tatmin olduğum bir işim var.

Mezun olanlarınızın kendilerini çok çok mutlu edecek işleri bulması, öğrencilerinde stajyer olarak girecekleri/girdikleri yerlerde uzun süreli kalmaları temennisiyle….

Yasemin Yargıt