Meryem İpek – RK 5. Dönem Mezunu

Bugün Sosyal Fayda Zirvesine katıldık, öncelikle bize bu imkanı sunan Kristina Hanım’a ve gıyabında Özge Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Oooooldukça çeşitli mecralardan birçok simanın olduğu yoğun ve verimli bir program oldu. Ortak nokta adı üzerinde ‘fayda’ idi. Bu noktada birçok konuşmacı UNDP’nin belirlediği 17 sürdürülebilir kalkınma hedefi odağında dünyaya ve topluma ne gibi fayda sağladıklarına dair ilham verici konuşmalar yaptılar. Kendi adıma daha önceden bildiğim kişi ve kurumların yanında ilk kez duyduğum girişimler de vardı.

Bunlardan biri olan TİDER‘in websitesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ayrıca Ortak Değerler Hareketi‘ni de oldukça beğendiğimi belirtmek isterim.

Son olarak reklama girecek mi bilmiyorum ancak Koton’un kadın istihdamını oldukça destekleyen bir şirket olduğunu öğrendim, yönetici pozisyonlarında da cinsiyet eşitliğini destekler durumdaymışlar ve aktardıkları veriler de bunu kanıtlar nitelikteydi. İstihdam konusunda da şöyle bir proje yapmışlar

Aktaracaklarım bunlardan ibaret. 🤗 Ha bir de Mert Fırat ile yine fotoğraf çekinemedim. 😞😜

Nurevşan Aymak – RK 5. Dönem Mezunu

Ben de bugün sosyal fayda zirvesi programındaydım, oldukça keyifli ve verimliydi. Geçmişten  günümüze var olan birçok probleme değinildi ve bunlar adına yürütülen birçok projeden bahsedildi. Bugün anladığım evet gerçekten sorunları fark edip çözüm üretmek için çalışan ve  geleceği ve şimdiyi güzelleştirmeyi amaç edinmiş birçok insan var! Ne güzel! 🌸

Benim de ilgimi çeken telefonlara indirip oyun oynayabileceğimiz ve alzheimer hastalığında erken tanıyı sağlamaya yardımcı olan Sea Hero Quest oyunu.

Detaylı bilgi için tabiki ekşi sözlük. 😃☘🌸